Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Ověřování vodoměrů

Společnost KAPKA spol. s r.o. je autorizovaným metrologickým střediskem (AMS) autorizovaným Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví s přiřazenou úřední značkou K 31.

Provádíme ověřování vodoměrů (někdy označované také jako cejchování vodoměrů) velikostí DN 15 až DN 200 rozsahem průtoků (0,001 až 300) m3/hod. V rozsahu (0,005 až 25) m3/hod i teplou vodou.

Ověřují se vodoměry po jejich opravě či po uplynutí lhůty platnosti jejich prvotního či následného ověření. Více o opravách vodoměrů.

Vodoměry k ověření přijímáme od vodárenských společností, obcí, průmyslových podniků, společenství vlastníků jednotek, bytových družstev, soukromých osob.

Při ověřování vodoměrů dochází k:

  1. Vizuální prohlídce vodoměru
  2. Funkční zkoušce
  • Zkoušce statickým tlakem – tlaková zkouška požadovaným tlakem
  • Zkoušce přesnosti – zkouška, zda měřidlo splňuje požadavky na maximální dovolené chyby

Na základě kladného výsledku při ověření je měřidlo opatřeno ověřovací značkou pro autorizované metrologické středisko v podobně plomby či samolepícího štítku.

S novou ověřovací značkou může být vodoměr používán pro fakturační účely či pro rozúčtování nákladů dle platné legislativy. Pro domovní vodoměry po dobu 6 let.

 

Ověřujeme domovní vodoměry pro vodárenské společnosti, vodoměry pro rozúčtování nákladů konečným spotřebitelům (bytové vodoměry), průtokoměrné části měřičů tepla či jakékoli vodoměry sloužící pro fakturační účely.

Ověřujeme vodoměry všech konstrukcí a výrobců:

  1. Mechanické: rychlostní, objemové
  2. Elektronické: ultrazvukové, indukční
  3. Dle teploty vody: na teplou i studenou vodu

Elektronické vodoměry:

Pro ověřování vodoměrů s elektronickými počítadly máme k dispozici vybavení potřebné pro jejich uvedení do ověřovacího režimu a tam, kde to lze i pro vynulování počítadla a dalších registrů po jejich ověření.  

Ověřujeme vodoměry těchto značek:

Elster, Sensus, Itron, Kamstrup, ABB, SPX, Schlumberger,  Actaris, Arad, Badger Meter, Bonega, B Meters, Diehl, EESA, ELA, Elin, Emkometer, Enbra, Endress hauser, EWT, Elin, Gianola, GWF, Hydrometer, Ista, Kaden, Kamstrup, Krone, Landys+Gyr, Lorenz, Naddalena, Meinecke, Powogaz, Premex, Rosemount, Siemens, Sisma, Zenner, a všechny ostatní

Kontakt

Bylany 85
284 01 Kutná Hora

Hodiny pro zákazníky:
Po - Pá: 7 - 11 a 12 - 14

327 512 918

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Více informací