Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Města a obce

Kombinované řešení pro dálkový odečet vodoměrů pochůzkou a online.

Ekonomicky nejvýhodnější dálkové odečty vodoměrů.

Webové rozhraní por snadnou správu odběrných míst, odběratelů, vodoměrů a náměrů.

Individuální přístup pro jednotlivé odběratele.

  • Kombinujeme výhody dálkových odečtů vodoměrů pochůzkou a online. Kombinace odečtů pochůzkou a online vychází pro provozovatele vodovodů z ekonomického pohledu nejvýhodněji, přičemž všechny vodoměry jsou odečítány dálkově a u vybraných má provozovatel údaje o spotřebě k dispozici kdykoli a odkudkoli.   
  • Vybrané vodoměry lze jednoduše a rychle připojit do online sítě bez budování složité infrastruktury, dokonce lze data o spotřebě poskytnout koncovým zákazníkům přes zabezpečené webové rozhraní.
  • Fakturační vodoměry, kde není třeba sledovat stavy online, lze v případě potřeby jednoduše a rychle odečítat pochůzkovým systémem. Ušetří se tak velké náklady, které by byly nutné při sledování všech vodoměrů online.

Dálkový odečet pochůzkou

Vodoměr je vybaven radiomodulem pro komunikaci na krátkou vzdálenost. Odečítání vodoměrů probíhá pomocí odečítací aplikace v mobilním telefonu a připojené antény.

Naše řešení spolupracuje s různými výrobci vodoměrů jako jsou: Elster, Sensus, Kamstrup, Itron. Jsme zároveň dodavatelem vodoměrů různých značek.

Posoudíme možnost připojit Vaše stávající vodoměry a navrhneme cenově výhodné řešení. 

Pro řešení dálkových odečtů pochůzkou používáme standardizovanou technologii Wireless MBus.

Online odečty

Vodoměr je vybaven radiomodulem pro komunikaci v pevných sítích. Odečítání vodoměru je provedeno automaticky a odečty jsou k dispozici ve webovém rozhraní.

Radiomodul pro dálkový odečet lze osadit na jakýkoli vodoměr, který lze vybavit vysílačem pulzů. Není třeba investovat do infrastruktury a provozovat složitou síť základnových stanic (Gatewayí).

Pro řešení dálkových odečtů online používáme standardizovanou technologii Vodafone NB IoT (Narrow Band Internet of Things).

SMART funkce radiomodulů

Instalace vodoměrů s dálkovým odečtem online nebo pochůzkou umožňuje využití „chytrých“ technologií - zjištění nestandardních událostí jako: havárie, únik, zpětný tok, otočený vodoměr, riziko zmrznutí apod. Navíc není třeba součinnost odběratele při odečtu, neboť není nutné chodit přímo k vodoměru.

Napojení na Informační/fakturační systémy vodárenských společností.

Odečty vodoměrů získané dálkové pomocí radiomodulů není třeba ručně přepisovat. Jsme schopni poskytnout řešení pro napojení na nejběžněji používané informační/fakturační systémy jako jsou: USYS, QI, GB Soft, ORTEX a další.

Webové rozhraní

Pro dodavatele vody, kteří nemají informační systém, nabízíme možnost využít přehlednou evidenci odběrných míst ve formě webového prostředí. Webové rozhraní pro správu vodoměrů, odběrných míst a odběratelů nabízí široké možnosti řízení přístupů uživatelů včetně přístupu pro jednotlivé odběratele.

Pokud máte zájem, abychom Vás kontaktovali s dalšími informacemi o dálkových odečtech vodoměrů, prosím, vyplňte nám následující kontaktní formulář a ozveme se Vám.

Nebo využijte Kontakty.

 

Kontakt

Bylany 85
284 01 Kutná Hora

Hodiny pro zákazníky:
Po - Pá: 7 - 11 a 12 - 14

327 512 918

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Více informací