Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

O společnosti

Společnost KAPKA spol. s r.o. byla založena ke dni 4. dubna 1996 na základě společenské smlouvy mezi Vodohospodářskou společností Vrchlice-Maleč, a.s. Kutná Hora a VODOS s.r.o. Kolín a postupně se společnost rozšiřovala o další spoluvlastníky. V současné době je KAPKA spol. s r.o. vlastněna šesti vodárenskými společnostmi a jedním soukromým podnikatelem. Základní kapitál firmy činí 9 300 000,- Kč.

Společnost se od počátku vzniku zabývá prodejem, opravami, ověřováním vodoměrů a poradenskou činností. Společnost KAPKA spol.s r.o. je autorizována Úřadem pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví jako Autorizované metrologické středisko pro ověřování stanovených měřidel v oboru s přidělenou značkou K-31 (viz. příloha autorizace a podmínky autorizace).
Základním pilířem zkušebny jsou dvě cejchovací stolice SCHINZEL ESCH 01 pro vodoměry DN15 – 50 a ESCH 02 pro vodoměry DN 50 – 200 s celkovou cejchovací kapacitou 50000 kusů vodoměrů za rok. V současné době společnost zajišťuje servisní a další služby pro vodárenské společnosti v regionech Středních, Severních, Východních a Jižních Čech, jejichž osazení vodoměrů na vodovodní síti činí celkem okolo 200 000 kusů.

Společnost velmi úzce spolupracuje se všemi výrobci vodoměrů (Elster, Sensus, Itron, Kamstrup, MADDALENA a dalšími) při záručním i pozáručním servisu vodoměrů, statistických zkouškách a řešení problematiky měření.

Mimo prodej, opravy a ověření vodoměrů se firma zabývá diagnostickou činností v oboru měření kapalin, rádiovým systémem dálkového odečtu měřidel a speciálními projekty dodávky měřidel včetně zajištění jejich montáže a metrologického zázemí. V rámci AMS K-31 firma zajišťuje školení osob a organizací pro získání registrace na montáže měřidel a pravidelné proškolování v oblasti metrologické legislativy, montáže měřidel a novinek v oblasti měření.

Dlouhodobým cílem společnosti je udržet a zvyšovat pružnost, kvalitu, technickou úroveň a komplexnost poskytovaných služeb tak, aby se stala vítaným partnerem pro stávající a nové obchodní partnery.
.

Společníci

  • Vodohospodářská společnost Vrchlice-Maleč, a.s.
  • VODOS s.r.o.
  • František Pokorný
  • Vodovody a kanalizace Havlíčkův Brod, a.s.
  • Vodovody a kanalizace Nymburk, a.s.
  • Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav, a.s.
  • Vodohospodářská a obchodní společnost, a.s. Jičín

Kontakt

Bylany 85
284 01 Kutná Hora

Hodiny pro zákazníky:
Po - Pá: 7 - 11 a 12 - 14

327 512 918

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie.
Více informací