Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Dálkové odečty vodoměrů Walk-by / Drive by

Walk-by odečty

Walk-by odečty vodoměrů

Jedním z úkolů pro dodavatele vody je pravidelné odečítání vodoměrů. Odečty vodoměrů se provádějí buď vizuálně - přečtením stavu vodoměru a jeho zapsáním do "odečtové knihy". V některých případech jsou tyto odečty vodoměrů problematické - těžko přístupná místa ve vodoměrných šachtách, nepřítomnost odběratele, či nepříjemný zásah do soukromí odběratele.

Pro tyto případy je vhodné odečítat vodoměry dálkově, bez nutné fyzické přítomnosti u vodoměru. V současné době jsou na trhu technologie umožňující odečty vodoměrů pochůzkou či pojezdem (walk-by, drive-by). Osoba provádějící odečet je tak v dosahu radiového signálu vodoměru a stav vodoměru je tak odečten, aniž by byla nutná přítomnost přímo u vodoměru. Často jsou odečty rovnou odesílány do webových databází kde jsou pro jejich uživatele přehledně uloženy data o spotřebě pro fakturaci. Dle použitého informačního systému vodárenské společnosti nebo obce je i možná integrace odečtů do informačního systému.

Na trhu jsou dostupné vodoměry které mají technologii dálkových odečtů přímo integrovánu v těle vodoměru (elektronické vodoměry), ale existují i technologie, které lze aplikovat na některé stávající (mechanické) vodoměry.

Pokud máte zájem o dálkové odečty vodoměrů, prosím, ozvěte se nám a připravíme Vám nabídku řešení dálkových odečtů, ať již na stávající vodoměry nebo Vám nabídneme nové vodoměry s vhodnou technologií.

Pro více informací nás, prosím, kontaktujte:

mail: info@kapka-vodomery.cz

telefon: + 420 727 931 399

  

Kontakt

Bylany 85
284 01 Kutná Hora

Hodiny pro zákazníky:
Po - Pá: 7 - 11 a 12 - 14

327 512 918